Aethria

Thasos Island, Greece
Limenas Thassos Island Greece
Хотелот Aethria се наоѓа во Тасос, централно лоциран во градот Лименас, и е опкружен со бујна градина. Се одликува со отворен базен со бар и тениско игралиште. Сите единици имаат клима уред и балкон со поглед на базен, градина или околина. Собите во Aethria имаат подови со плочки, меки тонови, фрижидер, телефон и телевизор со кабелски канали. Сите единици вклучуваат приватна бања со туш и фен. Започнете го денот со шведска маса за појадок кој секојдневно се служи во трпезаријата, со поглед на градината и базенот. Можете исто така да уживате во пијалоци, кафе и закуски во барот на лице место во текот на денот. Хотелот Aethria е оддалечен 300 метри. од пристаништето Лименас, додека најблиската плажа е 600м. далеку. Пристаништето Ормос Принос е на растојание од 15 км. Плажата Makryammos е на 3 километри, додека познатата плажа Chrysi Ammoudia е 12 километри. Бесплатен Wi-Fi пристап е достапен на јавните површини на хотелот, а на лице место има и бесплатен приватен паркинг. Растојанија: Автобуска постојка: 300м Плажа: 350м Пристаниште: 300м Мини маркет: 50м Ресторан: 60м
Hotel Website: https://www.aethriahotel.gr/el/

show more

The information and photos on the page describing the hotel / villa are strictly informative and are taken from our partners or from their presentation sites. The pictures on the site are generic and cannot be considered contractual, they represent our permanent effort to provide information about the accommodation units. We try daily to update this information, but we do not guarantee that they are complete, updated or contain no errors. We recommend that you consult the official websites of the hotels or request updated information to our agency.

Rates and availabilites of offers are valid at this time!