Amarilia Studios

Thasos Island, Greece
Skala Rachoni Thassos Skala Rachoni 64010 Northern Aegean Islands Greece
На само 100 метри од плажата Скала Рахониу, Амарилија е сместена среде терен со маслинови дрвја, места за седење и бар. Бесплатен Wi-Fi пристап е достапен низ целиот имот. Со разнобојни ѕидови и вградени кревети, сите студија имаат балкон или двор со поглед на Егејското Море, планината или теренот. Секој има кујна со шпорет, чајник и трпезариска маса. Услугите, исто така, вклучуваат климатизација и телевизор со сателитски канали. Гостите можат да најдат локални таверни кои служат свежа риба на плажата. Амарилија е 7 километри од пристаништето Лименас и околу 5 километри од пристаништето Принос. Имотот обезбедува 24-часовна услуга на рецепција и бесплатен, приватен паркинг на локацијата.

show more

The information and photos on the page describing the hotel / villa are strictly informative and are taken from our partners or from their presentation sites. The pictures on the site are generic and cannot be considered contractual, they represent our permanent effort to provide information about the accommodation units. We try daily to update this information, but we do not guarantee that they are complete, updated or contain no errors. We recommend that you consult the official websites of the hotels or request updated information to our agency.

Rates and availabilites of offers are valid at this time!